Zámocký bastión a výpalníci
Zámocký bastión a výpalníci
Podobne ako väčšina riadiacich pracovníkov samosprávy som s uľahčením privítal, že odstúpila päťčlenná komisia „odborníkov“, ktorí počas bačovania predchádzajúcej vládnej garnitúry hodnotili žiadosti o dotácie na obnovu pamiatok. Za mesto Holíč, ktoré sa hrdí druhou najvýznamnejšou cisárskou pamiatkou na Slovensku, môžem konštatovať, že ide o ignorantov, ktorý dvakrát zamietli schválený projekt na obnovu depozitov patriacich do habsburského areálu.
Skutočný progres sa na Slovensku odohráva vďaka pracujúcim ľuďom a naopak, tzv. progresívci sú brzdou všetkého, čo súvisí so zdravým rozumom. Inak by nebolo možné, aby kultúrnu ideológiu z pozadia riadil Nemenovaný denník a nominanti pochádzajúci z jedného občianskeho združenia. Pokiaľ nejaký pán Jaroš spomína na Kultúrnom štrajku moje meno, rád by som pripomenul, že na rozdiel od neho ma nikto nemenoval, ale občania ma zvolili päťkrát za primátora mesta a šesťkrát za poslanca VÚC. To isté sa týka aj členov neslávnej komisie, kam patria páni Paulíny z STÚ, Prášek KPÚ BA, Suchý KPÚ Prešov a statik Haas.
Všetkých Vás znechutí realita, že menovaní sú „združení“ v občianskom združení ICOMOS SLOVENSKO. Považujem za drzosť, neslušnosť a čo je najhoršie, za neznalosť veci, keď činovník bývalej garnitúry, ubolený, pretože došiel o trafiku tvrdí, že do mesta Holíč by nemali peniaze na obnovu pamiatky smerovať, pretože som členom SNS. Politika nemôže stáť nad manažmentom historického bohatstva. Je duševným maloroľníctvom zabrzdiť záchranu histórie kvôli politickým predsudkom. Som vďačný, že táto vláda s týmito praktikami skoncovala.
PhDr. Zdenko Čambal, PhD., podpredseda SNS, primátor mesta Holíč