Hovorí sa, že výsledky volieb musíme brať s pokorou
12. júna 2024
0
228 Zobrazenia
Hovorí sa, že výsledky volieb musíme brať s pokorou. Múdrejší hovoria, že musíme len zomrieť a preto nebudem predstierať, že som výsledky volieb prijal s ľahkosťou. Holíč je malé mesto. Dokopy menej ako 11 tisíc ľudí, 9 387 voličov. Účasť vo voľbách bola len 28,11 %, k urnám prišlo 2 639 ľudí. Získal som len 144 prednostných hlasov a ako 5-násobný primátor a 6-násobný poslanec VÚC by som sa v takomto prípade nestal ani poslancom v meste. Som starý skúsený pes a preto si môžem dovoliť povedať pravdu.
Nikdy sa nestotožním so 77 rôznymi pohlaviami. Skutočnou rodinou je pre mňa mama, otec a dieťa. Všetka česť osamelým ženám, samoživiteľkám a tým, čo vychovávajú popri svojej rodine adoptívne deti. Môžeme tolerovať migráciu, pokiaľ ide o ľudí v núdzi a bezbranné matky s deťmi. Nemôžeme tolerovať ekonomickú migráciu a najmä ľudí, ktorí zámerne nebudú pracovať a ani platiť dane. V Európe sa diskutuje o práve veta. Ak sa ho vzdáme, tak, ako to chcú progresívci, odsúhlasíme, že už nie sme zvrchovaní. Prestane záležať na našom názore.
Mladí ľudia uverili, že Progresívne Slovensko zachraňuje EÚ a všetci ostatní ju chcú opustiť. Hlúposť. Počas revolúcie v roku 1848, ktorá zásadne nasmerovala Slovensko do budúcich samostatných pomerov, mal Ľudovít Štúr 33 rokov a Jozef Miloslav Hurban 31 rokov. Boli mladí, vážili si dedičstvo otcov a rozhodli sa položiť základy modernej slovenskej štátnosti. Ak ste si náhodou mysleli, že sen o slovenskej zvrchovanosti vysnívala odstupujúca prezidentka, bola to len šikovná fikcia liberálov. Ďakujem za pochopenie.
PhDr. Zdenko Čambal, PhD., podpredseda SNS, primátor mesta Holíč